Tanssin ammattilaisia mukana lokakuussa Womex – World Music Expossa Tampereella

UUTISET
1.10.2019

Maailmanmusiikkiin erikoistunut kansainvälinen showcase- ja messutapahtuma Womex järjestetään ensimmäistä kertaa Suomessa 23.-27. lokakuuta. Dance from Finland -messuosastolla (osastonumero 3.5) tapahtumaan osallistuu neljä suomalaista tanssin toimijaa.

25. kerran järjestettävään tapahtumaan odotetaan useita satoja osallistujia ympäri maailmaa. Tapahtuman avajaiskonsertin näyttämösovituksesta ja ohjauksesta vastaavat Compañía Kaari & Roni Martin, koreografi-tanssija Kaari Martin ja säveltäjä, muusikko, tuottaja Roni Martin. Avajaiskonsertissa esiintyvät mm. Reetta-Kaisa Iles ja Suistamon Sähkö. Tutustu tarkemmin avajaisohjelmaan täällä.

Tutustu tanssin ja musiikin täyteiseen Devil’s lungs VR/3D-elokuvaan messuosastolla nro 3.5:

ke 23.10. – ota yhteyttä Tanssiteatteri Tsuumin tuottaja Maritta Laesmaahan (messut avoinna 14-18)

to-la, 24.-26.10. klo 11-13 ja 16-17 (messut avoinna klo 10-18)

Dance from Finland -messuosastolla (nro 3.5) mukana ovat:

Compañía Kaari & Roni Martin
Kaari Martin, Artistic Director
kaari@compania.fi
Paola Nieto Paredes, Producer
paola.nieto.paredes@uniarts.fi

Tsuumi Dance Theatre
Salla Korja-Paloniemi, Managing Director
salla.korja-paloniemi@tsuumi.com
Maritta Laesmaa, Producer
maritta.laesmaa@tsuumi.com

PRAGMA Helsinki
Nea Granlund, Agent
nea@pragmahelsinki.fi

Väkevä Collective
Tuomas Mikkola, Artistic Manager
tuomas@vakeva.co
Outi Markkula, Artistic Manager
outi@vakeva.co